Jan Krzeszowiec - urodzony w 1980 roku w Katowicach. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Jerzego Mrozika. Za wyjątkowe osiągnięcia w trakcie studiów Kapituła Rektorów wrocławskiej Akademii Muzycznej przyznała mu honorowy tytuł Primus Inter Pares.

Jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań fletowych m. in. III Polskiego Festiwalu Fletowego w Sieradzu (1999), Konkursu Małych Form Instrumentalnych we Wrocławiu (2002, 2003), Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Warszawie (2001), nagroda specjalna na II Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie (2002). Finalista Międzynarodowego Konkursu "Jeunesses Musicales" w Rumunii (2003). II nagroda na III Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Domenico Cimarosy we Włoszech (2003). I nagroda na II Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Warszawie (2004). Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki oraz Województwa Śląskiego.

Brał udział w kursach muzycznych w kraju i za granicą, gdzie doskonalił grę u wielu wybitnych pedagogów takich jak Patric Gallois, Andreas Adorjan, Janos Balint, Miriam Nastasi, Jeanne Baxtresser, Julius Baker. Uczestniczył również w Eastern Music Festival w Greensboro (USA).

Od 2001 roku pełni funkcję flecisty-solisty w orkiestrze Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Jako solista i kameralista współpracuje również z wieloma orkiestrami i zespołami takimi jak Sinfonia Helvetica, Young Janaček Symphony Orchestra, Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Orkiestra Kameralna Wratislavia, Sinfonia Varsovia, Kwartet Śląski.