Konferencja

Konferencja Muzyka i prawo

15 stycznia 2019, godz. 9.00-17.00, Sala Audytoryjna AMKL (Sala 001, bud. E)
Udział czynny i bierny uczestników jest bezpłatny
Wstęp wolny (dla słuchaczy)

Katedra Teorii Muzyki i Historii Śląskiej Kultury Muzycznej, Katedra Kompozycji, Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Katedra Prawa Finansowego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Europejskiej Kultury Prawnej zapraszają na II edycję konferencji naukowej „Muzyka i prawo”, która odbędzie się w dniu 15 stycznia 2019 roku na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Konferencja, której pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2017 roku, ma być okazją do spotkania studentów – prawników i muzyków oraz poszukiwania wspólnych płaszczyzn między tymi dziedzinami. Jak wskazywała Prof. Ewa Łętowska: „Inaczej niż malarstwo, rzeźba, literatura, które mogą być odbierane przez widza czy czytelnika wprost obcującego z dziełem – muzyka potrzebuje pośrednika. Jest nim wykonawca, z natury rzeczy będący zarazem interpretatorem. To przez jego kreację, jego wykonanie – muzyka istnieje dla słuchacza (…) Prawo ma cechę podobną. Na początku rodzi się jako tekst: uchwalony przez parlament i opublikowany w Dzienniku Ustaw. Dla ludzi objawia się, istnieje – tak jak muzyka – tylko interakcyjnie, poprzez komunikację”.

Zapraszamy wszystkich studentów oraz doktorantów zainteresowanych prawem i muzyką do przesyłania propozycji tematów referatów na konferencję wraz z abstraktami za pomocą formularza: kliknij tutaj

Termin nadsyłania propozycji tematów referatów upływa 21 grudnia 2018 roku. Czas wygłoszenia referatu nie powinien przekroczyć 15 minut. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów. Udział w konferencji, zarówno czynny, jak i bierny, jest bezpłatny. Bierny udział nie wymaga zgłoszenia.

Gościem honorowym konferencji będzie Pani Aleksandra Sewerynik – prawnik, dyrygent chóralny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, autorka książki „Prawo autorskie w muzyce” (http://prawomuzyki.sewerynik.pl/).

Po seminarium organizatorzy zapraszają również na Koncert kompozytorski w sali koncertowej AMKL. W programie koncertu zostaną zaprezentowane kompozycje studentów AMKL.
W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z organizatorami:
Dr Przemysław Pest, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, przemyslaw.pest@uwr.edu.pl
Mateusz Winsław, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, mateusz.winslaw@gmail.com

Pliki do pobrania