dr Paweł Maliczowski

dr Paweł Maliczowski

Urodził się w 1979 r. w Przemyślu. Tam też ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w klasie puzonu mgra Stanisława Baryły. W roku 2003 ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie puzonu ad. Michała Mazurkiewicza. Kilkakrotnie uczestniczył w Kursach Interpretacji Muzycznej w Dusznikach Zdroju w warsztatach prowadzonych m.in. przez Eliot’a Chasanov’a (USA). Wielokrotny laureat czołowych miejsc Konkursu Małych Form Muzycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Finalista Ogólnopolskiego Festiwalu Puzonowego w Warszawie (2003r.). W 2002 r. brał udział w Międzynarodowym Konkursie Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku, gdzie otrzymał wyróżnienie.

Jako solista i kameralista brał udział w koncertach z Filharmonią Wrocławską, Sudecką, na V Przemyskim Festiwalu Organowym „Salezjańskie Lato”, z Orkiestrą Kameralną “Capella Premisliensis”, Wrocławskim Kwartetem Puzonowym, Wrocławskim Chórem Puzonów. Obecnie pracuje jako puzonista na stanowisku muzyka solisty w NFM Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego. Współpracuje z wieloma orkiestrami: Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią: Śląską, Opolską, Sudecką, Dolnośląską, Operą Wrocławską, Bytomską, Przemyską Orkiestrą Kameralną “Capella Premisliensis”, Wrocławską Orkiestrą Kameralną “Leopoldinum”.

Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu prowadząc klasę puzonu oraz w ZS nr 9 II we Wrocławiu gdzie prowadzi klasę puzonu, sakshornu i tuby oraz szkolną orkiestrę dętą.

Kontakt: pawel.maliczowski@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE