UWAGA SŁUCHACZE OTWARTEJ AKADEMII MUZYCZNEJ!

Z PRZYKROSCIĄ IFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ NA ŚWIECIE JESTEŚMY ZMUSZENI ZAWIESIĆ ZAJĘCIA OAM W NAJBLIŻSZYM CZASIE, TAK JAK ZAWIESZONE ZOSTAŁY WSZELKIE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE I IMPREZY WE WSZYSTKICH UCZELNIACH W POLSCE. 

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych podejmowanych działaniach.

 


Otwarta Akademia Muzyczna (OAM) to propozycja kursów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu adresowanych do wszystkich miłośników muzyki oraz melomanów (powyżej 18. roku życia), którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę muzyczną oraz umiejętności praktyczne związane z uprawianiem muzyki.

Kursy obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, a ich poziom dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości słuchaczy. W ramach kursów nie przewiduje się indywidualnej nauki gry na instrumentach.

Kandydaci na kurs powinni wykazywać predyspozycje do kształcenia muzycznego, potwierdzone uzyskaniem pozytywnego wyniku przesłuchania kwalifikacyjnego, a następnie wnieść stosowne opłaty.

Uczestnicy kursu mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach artystycznych i naukowych organizowanych przez naszą Uczelnię, w tym m. in. koncertach, spektaklach, sesjach, sympozjach i seminariach naukowych, wykładach otwartych.

Zajęcia Otwartej Akademii Muzycznej odbywają się w formule sesyjnej. Sesje organizowane są w piątki od godz. 16.00 (dokładne terminy spotkań zostaną ogłoszone wkrótce). W nowym roku akademickim 2019/2020 planuje się przeprowadzenie minimum 10 spotkań (jeden piątek w miesiącu). Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przy Placu  Jana Pawła II nr 2.

Edycja Kursu 2019/2020 Otwartej Akademii Muzycznej obejmowała następujące zajęcia tematyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich różnych specjalności:

  • LITERATURA MUZYCZNA – mgr Katarzyna Łuczak
  • INSTRUMENTOZNAWSTWO – dr Katarzyna Dziewiątkowska
  • MUZYKOTERAPIA – dr Katarzyna Turek
  • JĘZYK WŁOSKI W MUZYCE – mgr Dominik Golema
  • PRACA W ZESPOLE WOKALNYM (emisja głosu) – prof. dr hab. Bogusława Orzechowska​
  • HISTORIA SZTUKI - dr Dariusz Galewski
     

Kierownik Otwartej Akademii Muzycznej - dr Maria Zawartko

 

Galeria

Certyfikat MusiQuE