Konkurs - Napisz piosenkę z Agnieszką Osiecką

Konkurs - Napisz piosenkę z Agnieszką Osiecką

Osiecka_FB-1024x533.jpg

Fundacja Grand Press już po raz trzeci ogłasza konkurs na stworzenie muzyki do słów wybitnych polskich autorów, do których nigdy wcześniej nie powstała kompozycja muzyczna.
W pierwszej edycji był to wiersz Wojciecha Młynarskiego pt. "Niewielkie słowo Przyzwoitość". Prapremiera powstałego w ten sposób utworu w wykonaniu Ralpha Kaminskiego miała miejsce właśnie podczas gali Medalu Wolności Słowa. W drugim roku analogicznie zrealizowany został konkurs do tekstu "Diagnoza" Jacka Kaczmarskiego (na gali utwór wykonał Adam Nowak).

W tym roku Fundacja Grand Press we współpracy z Fundacją Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Kayax-em organizuje konkurs "Napisz piosenkę z Agnieszką Osiecką". 
Do 30 czerwca br. kompozytorzy mają czas na napisanie kompozycji muzycznej do tekstu Agnieszki Osieckiej „Wyśpiewały się pieśni”.

Konkurs skierowany jest do polskich kompozytorów, którzy mogą zgłaszać utwory wcześniej niepublikowane, niewykonywane oraz nienagrodzone w innych konkursach. 
Autorka lub autor utworu wybranego przez jury otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Nadesłane prace oceni jury w składzie: Jan Młynarski (przewodniczący), Sebastian Łukasz Gugulski (WaluśKraksaKryzys), Weronika Mirowska, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) i Jacek Tarkowski.

Wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu znajdują się tutaj: https://www.fundacjagrandpress.pl/konkurs/

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania
Osiecka_FB-1024x533.jpg