W dniach 2-6 stycznia br. odbyła się w Warszawie IV edycja Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych "CLASSICA AND JAZZ". Wrocławską Akademię reprezentowali studenci z Katedry Muzyki Jazzowej: Damian Hyra Quartet, Dominik Garwoński, Ambroży Ranz, Dawid Opaliński​ oraz dr hab. Jakub Stankiewicz.

Festiwal jest dużym wydarzeniem, na którym polscy i zagraniczni studenci prezentują się warszawskiej publiczności, wykonując utwory od klasyki po jazz. Prezentacja i promocja najwybitniejszych artystów reprezentujących swoje macierzyste uczelnie jest doskonalą okazją do rozważań na temat miejsca kultury w społeczeństwie, poziomu i systemu szkolnictwa muzycznego oraz prywatnego i państwowego mecenatu kultury.

Formuła festiwalowa sprawia, że poszerza się pole współpracy między uczelniami, wykładowcami i studentami. Udział wybranych mistrzów w projekcie podnosi rangę wydarzenia i wagę profesorskich rekomendacji. Organizatorzy stawiają sobie za cel promowanie młodych utalentowanych artystów polskich, dla których akceptacja warszawskiej publiczności będzie ważnym impulsem do dalszego rozwoju. Drugim promowanym filarem są polskie uczelnie muzyczne jako najlepszy wybór edukacji w europejskiej konkurencji.  (Booklet IV EFAM)

więcej →
 

Galeria