30 listopada 2020

Wznowienie zajęć indywidualnych w siedzibie AMKL

Od dnia 30 listopada br. wznawiamy możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych w siedzibie naszej Uczelni, a w przypadku zajęć z przedmiotu kierunkowego, również z udziałem pianisty lub pianistów. Zapraszamy do zapozniania się z harmonogramem trybu rotacyjnego zajęć.

27 listopada 2020

Projekt audiowizualny "Random Check"

W ramach Festiwalu "Sacrum Profanum" odbędzię się transmisja projektu audiowizualnego "Random Check" zrealizowanego dzięki współpracy wykładowców, studentów, doktorantów oraz absolwentów Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

30 listopada 2020

Lunch Concert - LIVE

Uprzejmie informujemy, że transmisja koncertu w wykonaniu Marka Szymańskiego (flet) oraz Michała Michalskiego (fortepian) odbędzie się w innym terminie, który zostanie podany wkrótce. 

30 listopada 2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

W dniach 30.11-04.12.2020 odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury 2020 . Do Wrocławskiej Rady Kultury kandydują Pedagodzy AMKL: dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny oraz prof. dr hab. Tadeusz Pszonka.

02 grudnia 2020

XIV Ogólnopolskie Sympozjum dla Organistów

Wszystkich Organistów serdecznie zapraszamy na XIV Ogólnopolskie Sympozjum „Architektura w improwizacji czy improwizacja w architekturze? Rola wyobraźni w kształtowaniu przestrzeni liturgicznej”, które odbędzie się 2 grudnia br. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada br.

17 listopada 2020

Odszedł Maestro Gabriel Chmura

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17.11.2020 r. odszedł wybitny dyrygent, dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz doktor honoris causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Maestro Gabriel Chmura.

15 listopada 2020

Święto Nauki we Wrocławiu

W niedzielę 15 listopada br. obchodziliśmy we Wrocławiu coroczne Święto Nauki, upamiętniające rocznicę pierwszego wykładu, który w powojennym Wrocławiu wygłosił prof. Kazimierz Idaszewski. Tegoroczne obchody Święta Nauki były jednak inne niż wszystkie poprzednie.

Certyfikat MusiQuE