Malwina Lipiec-Rozmysłowicz urodziła się w Krakowie. W 2004 r. uzyskała dyplom z oceną celującą w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie harfy prof. Bogumily Lutak-Modrinić. W 2006 ukończyła studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, w klasie harfy Susany Mildonian i Jany Bouskovej, a także w klasie muzyki kameralnej Luca Lubry’ego.  Była stypendystką programu Sokrates-Erasmus w Brukseli w  2003 r.,  Ministerstwa Kultury i Rządu Belgijskiego w latach 2004-2005, Prezydenta Miasta Krakowa oraz laureatką krakowskiej nagrody „Wirtuoz 2007”.

Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą, m.in. z Orkiestrą Świętokrzyską, Krakowską, Orkiestrą Aukso i Leopoldinum, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia. Na stałe, jako muzyk solista, związana jest z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej oraz Krakowską Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

Koncertuje jako solistka oraz kameralistka, współpracując z takimi solistami, jak Anna Pehlken (sopran, Duo ‘A Piacere”), Kaja Danczowska, Kazimierz Moszyński oraz Delphine Tchaoussoglou (flet, jako Golden Duo).

Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich, pracując z wybitnymi profesorami: K. Inoue (Japonia), S. McDonald (USA), E. Szmyt (USA), J. Kozielska (Francja), J.P. Menuge (Francja), P. Stickney (USA), I.Perrin (Francja), M. Hoffman (Niemcy).

Artystka obok swej największej pasji, jaką jest harfa, ma rozliczne zainteresowania - zaawansowane studia baletowe, poezja, estetyka, filozofia, film, podróże.