Transmisja koncertu odbywa się na kanale YouTube AMKL  TRANSMISJA

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Wykonawcy:

Jan Piltz jest wrocławskim pianistą, obecnie studentem I roku studiów licencjackich w klasie fortepianu dra hab. Pawła Zawadzkiego, prof. AMKL w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 14 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie mgr Katarzyny Jaxa-Chronowskiej. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem (dyplom z fortepianu) Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu pod kierunkiem dra hab. Pawła Zawadzkiego, prof. AMKL. Pianista jest laureatem XVIII Regionalnych Konfrontacji Pianistycznych Szkół Muzycznych I stopnia w Legnicy (2017). W 2018 roku uzyskał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry w Łodzi. W roku 2019 Jan Piltz został wyróżniony na V Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie oraz otrzymał II nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Carla Czernego w Zamościu. Brał udział w międzynarodowych kursach pianistycznych BISMA w Łodzi. Pobierał lekcje u takich pianistów i profesorów: Joanna Ławrynowicz-Just, Jianing Kong, Ilya Maximov i Jacques Rouvier.

 

Piotr Niemiec naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem p. Mariusza Kmiecia, następnie kontynuował u p. Adama Mendery i p. Witolda Pieńkowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich w klasie fortepianu dra hab. Michała Szczepańskiego i dra Jana Kubicy w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brał udział w wielu konkursach pianistycznych. Uzyskał Wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną”, wyróżnienie w XIV Festiwalu Muzyki Instrumentalnej w Rybniku. Uczestniczył w Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej 2016. Brał udział w licznych kursach i warsztatach pianistycznych pracując m.in. pod kierunkiem prof. dra hab. Wojciecha Świtały, dr hab. Anny Góreckiej, prof. dra hab. Andrzeja Tatarskiego. Na swoim koncie ma również wiele koncertów. Koncertował z Orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie wykonując Koncert Fortepianowy d-moll J.S. Bacha BWV 1052. Uczestniczył również w Akademickim Projekcie Orkiestrowym pod batutą prof. dra hab. Marka Pijarowskiego. Brał udział w VIII, IX i X Festiwalu Pianistycznym w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest aktywnym kameralistą – również na płaszczyźnie rozrywkowej. Współpracował ze studentami Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu jako akompaniator. W 2019 roku wspólnie z aktorką Jagodą Rall współtworzył monodram o życiu i twórczości Kaliny Jędrusik. 

 

Karolina Kuśmierz urodziła się w 27 sierpnia 2000 roku w Augustowie. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej w PSM I st. im Emila Młynarskiego w Augustowie, następnie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, którą w 2019 roku ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie studiuje pod kierunkiem dra hab. Pawła Zawadzkiego, prof. AMKL w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Szybki rozwój umiejętności i talentu w krótkim czasie zaowocował licznymi nagrodami w konkursach i festiwalach międzynarodowych oraz ogólnopolskich m.in. I miejsce – "Golden Classical Music Awards" International Competition w Carnegie Hall w Nowym Yorku, I miejsce – International Music Competition Salzburg w Austrii, Grand Prix – IVth International Competition “Olimpo Musicale” na Litwie, I miejsce – XV Ogólnopolski Chopinowski Festiwal Pianistyczny Konin-Żychlin oraz zaproszenie przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie na recital w Brochowie, I miejsce – II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Spotkanie z Fryderykiem Chopinem" w Żywcu, I miejsce – VII Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli, I miejsce i Nagroda specjalna dla najlepszej uczestniczki – XI Ogólnopolski "Łowiecki" Konkurs Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu, I miejsce – X Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego Łomianki – Izabelin-Warszawa, I miejsce – Festiwal Pianistyczny im. A. Szeluty w Słupcy, I miejsce – IV Konkurs im. Teodora Leszetyckiego dla młodych pianistów w Łańcucie, I miejsce – II Konkurs Muzyki Barokowej w Ostrołęce, nagroda specjalna za szczególne walory artystyczne – IV Festiwal Pianistyczny im. sióstr Frankiewicz w Białymstoku.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne dla uczniów szkół artystycznych II stopnia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne dla dyplomantów szkół artystycznych II stopnia, Centrum Edukacji Artystycznej, Burmistrza Miasta Augustowa, Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, otrzymała Nagrodę Miasta Suwałki oraz Burmistrza Miasta Augustowa w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, Nagrodę Zarządu Powiatu Augustowskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie pianistyki. Od 2013 roku przyjęta jest do grona Stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci wybitnie zdolnych. Co roku bierze udział w warsztatach i kursach pianistycznych. Karolina brała udział w licznych koncertach m.in. w Zamku Królewskim w Warszawie, CARNEGIE HALL w Nowym Yorku w USA, Wiener Saal-Mozarteum w Salzburgu w Austrii, podczas Recitali Chopinowskich w Żelazowej Woli.

 

Program:

W. A. Mozart – Sonata C-dur KV 330
1. Allegro moderato
2. Andante cantabile
3. Allegretto
wyk. Jan Piltz

N. Kapustin – Preludia op.53:
nr 1 - C-dur
nr 2 - a-moll
nr 3 - G-dur
nr 4 - e-moll
wyk. Piotr Niemiec

A. Skriabin – II Sonata-Fantazja gis-moll op. 19
1. Andante
2. Presto
wyk. Karolina Kuśmierz