Sound Factory Orchestra

Awangardowa Orkiestra Akademii Muzycznej we Wrocławiu Sound Factory Orchestra rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. Przez pierwsze kilka miesięcy zespół  przygotowywał się do podjęcia aktywności koncertowej realizując szereg prób i warsztatów dotyczących współczesnych technik interpretacyjnych i wykonawczychw zakresie muzyki nowej. W maju 2010 roku rozpoczął działalność koncertową.Orkiestra specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i dwudziestowiecznej, w wyjątkowych wypadkach realizując także utwory wcześniejsze. Współpracuje ze Studiem Kompozycji Komputerowej w zakresie realizacji muzyki elektroakustycznej i komputerowej, która jest jednym z ważniejszych nurtów w koncepcji programowej zespołu.

Obecny repertuar orkiestry obejmuje zarówno klasyków XX wieku, takich jak Witold Lutosławski czy Witold Szalonek, jak również kompozycje młodych twórców, m.in. Mateusza Ryczka, Rafała Zalecha czy Katarzyny Dziewiątkowskiej-Mleczko.

Orkiestrę prowadzi dr hab. Robert Kurdybacha, absolwent klasy dyrygentury prof. Mieczysława Gawrońskiego i klasy kompozycji prof. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil.