Charakterystyka
System kształcenia na Wydziale Wokalnym przygotowuje artystów-śpiewaków do występów solowych, scenicznych i estradowych. Studia są prowadzone w systemie dwustopniowym.
Na studiach licencjackich, obok nauczania śpiewu solowego i przedmiotów muzycznych, stanowiących podstawę procesu dydaktycznego, prowadzone są zajęcia związane z grą aktorską i ruchem scenicznym. Zdobycie umiejętności kreatywnego prezentowania się na estradzie
lub scenie jest bowiem integralną częścią warsztatu młodej artystki/młodego artysty. W zależności od indywidualnych predyspozycji i preferencji, kształcenie na wyższym poziomie – studia magisterskie można zrealizować w jednym z trzech zakresów: wokalno-aktorskim, pieśniarsko-oratoryjnym lub śpiewie historycznym.
Studenci Wydziału Wokalnego biorą udział w licznych koncertach na terenie uczelni i poza nią; również w formach wokalno-instrumentalnych. W każdym roku akademickim prezentują przedstawienia taneczne, pantomimiczne, teatralne oraz spektakle operowe. Przez minione lata wystawiono wiele dzieł operowych, zarówno najbardziej znanych utworów Mozarta, Rossiniego czy Donizettiego, jak i oper mniej popularnych. Studenci wszystkich specjalności mają możliwość współpracy z instrumentalistami różnych specjalności. Dla słuchaczy studiów II stopnia istnieje możliwość zdobycia uprawnień pedagogicznych.
KIERUNKI STUDIÓW:
Kierunek: wokalistyka
RODZAJE STUDIÓW:
studia stacjonarne:
3-letnie I stopnia (licencjackie)
zakres: śpiew solowy
2-letnie II stopnia (magisterskie)
zakres studiów:
- wokalno-aktorski
- pieśniarsko-oratoryjny
- śpiew historyczny
STUDIA PODYPLOMOWE:
Podyplomowe studia w zakresie wokalistyki