Szanowne Panie, Szanowni Panowie, 

Drogie Kandydatki, Drodzy Kandydaci,

jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do podjęcia studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – nowoczesnej uczelni, która stwarza nieograniczone możliwości rozwoju każdemu, kto ze sztuką muzyczną pragnie związać swoją zawodową przyszłość. 

Przygotowaliśmy dla Państwa wszechstronne, nowoczesne programy kształcenia odpowiadające różnorodnym oczekiwaniom kandydatów na studia. Proponujemy atrakcyjne formy kształcenia, w tym studia I i II stopnia w ponad pięćdziesięciu zakresach, w ramach siedmiu kierunków, kształcenie w Szkole Doktorskiej oraz na studiach podyplomowych. Jesteśmy świadomi, że każdy z Państwa wybierając określony kierunek studiów ma swoje indywidualne wyobrażenie rozwoju w najbliższych latach, stąd naszym celem jest stworzenie najlepszych warunków do indywidualnego kształtowania talentu i predyspozycji każdego studenta. Gwarancją realizacji tego celu jest dbałość o stałe doskonalenie jakości kształcenia, co potwierdzają uznane certyfikaty niezależnych instytucji zagranicznych i polskich przyznane naszej Uczelni. Dyscyplina sztuki muzyczne, w ramach której prowadzone są wszystkie kierunki studiów w naszej Uczelni, oceniona została na najwyższą kategorię A+ w przeprowadzonej ogólnopolskiej kategoryzacji dyscyplin nauki i sztuki. Prowadzone przez nas kierunki studiów wyróżnione zostały kilkoma Certyfikatami Doskonałości Kształcenia nadanymi przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Jako pierwsza i – jak dotąd – jedyna uczelnia artystyczna w Polsce uzyskaliśmy Międzynarodowy Certyfikat Akredytacji Instytucjonalnej nadany przez Zarząd Europejskiej Komisji Akredytacyjnej MusiQuE – Music Quality Enhancement. Najwyższe standardy kształcenia osiągamy opierając się na trzech zasadniczych filarach: znakomitej kadrze nauczycieli akademickich, bardzo dobrych warunkach studiowania i otwartości na świat. Utrzymujemy kontakty z instytucjami muzycznymi i artystami z różnych krajów Europy i świata, a uczestnictwo w programie Erasmus Plus stwarza naszym studentom szanse na odbycie części studiów w uczelniach zagranicznych. 

Zapraszam wszystkich Państwa bardzo serdecznie do rozpoczęcia studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu! 

 

W oczekiwaniu na nasze spotkanie, z akademickim pozdrowieniem
prof. dr hab. Krystian Kiełb
Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

 

Certyfikat MusiQuE