Uprzejmie informujemy, że 29 października (piątek) i 2 listopada (wtorek) br. Czytelnia i Wypożyczalnia Biblioteki są czynne w godz. 8.30 - 15.00

 


Komunikat Dyrektora Biblioteki dotyczący zasad korzystania z Biblioteki AMKL od 1 października 2021 r.

Od 1 października 2021 r. Biblioteka jest czynna nadal wyłącznie dla nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów AMKL od poniedziałku do piątku w godzinach obowiązujących w czasie roku akademickiego.

Czytelnia i Wypożyczalnia są czynne od poniedziałku do piątku:

poniedziałek, czwartek, piątek:  8.30 – 16.00
wtorek i środa:  8.30 – 19.00

 

Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów jest czynny w godz. 8.00 - 15.00

Dla bezpieczeństwa nas wszystkich przewidujemy w czasie otwarcia Czytelni i Wypożyczalni przerwy na wietrzenie pomieszczeń oraz dezynfekcję stanowisk pracy:
godz.: 10.10 – 10.20, 12.00 – 12.10,  14.15– 14.30 (we wtorki i środy w czasie dyżurów popołudniowych 17.00 – 17.30).

 

W Wypożyczalni mogą przebywać jednocześnie jedynie 2 osoby,  w Czytelni może przebywać jednocześnie 9 osób (nie licząc bibliotekarzy).

 

Korzystanie na miejscu z księgozbioru Czytelni jest możliwe na wyznaczonych 8 stanowiskach pracy. Można również korzystać z samoobsługowego skanera.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie możemy wydawać Państwu w Czytelni słuchawek - prosimy o korzystanie z własnych słuchawek.

Przed wejściem do Czytelni i do Wypożyczalni wszystkie osoby są zobowiązane
do zdezynfekowania rąk preparatem dezynfekcyjnym udostępnionym przez Akademię.

 

Na terenie Biblioteki należy zachować odstęp minimum 1,5 metra pomiędzy osobami oraz mieć zakryte usta i nos na zasadach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami.

 

W czasie stanu zagrożenia epidemicznego nadal jest ograniczone działanie Wypożyczalni Międzybibliotecznej w tradycyjny sposób - wraz z innymi bibliotekami muzycznymi możemy wspomagać Państwa w tym względzie jedynie sporządzaniem i przesyłaniem skanów między naszymi bibliotekami muzycznymi  fragmentów książek i nut o niewielkiej ilości stron.

 

Katalogi kartkowe oraz komputery w Wypożyczalni nadal pozostaną niedostępne - prosimy o zamawianie materiałów bibliotecznych z własnych komputerów lub urządzeń mobilnych przed planowaną wizytą w Wypożyczalni.

W przypadku nut, których opisów nie ma w katalogu online, prośby o wyszukanie ich w katalogu kartkowym i zamówienie na wypożyczenie należy kierować na adres e-mail magdalena.wiacek@amkl.edu.pl w domenie amkl.edu.pl.


Niedostępny pozostaje nadal Gabinet odsłuchu.

 

Studenci i doktoranci, którzy na koniec studiów muszą rozliczyć się z Biblioteką i zwrócić wypożyczone materiały,  proszeni są o wcześniejszy kontakt mailowy (adres magdalena.wiacek@amkl.edu.pl). Ustalone zostaną wtedy zobowiązania wobec Biblioteki oraz termin wizyty w Wypożyczalni w celu podpisania karty obiegowej.