mgr Magdalena Wojtas

mgr Magdalena Wojtas

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej w klasie dyrygowania dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunku Pielęgniarstwo; skończyła także studia na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser.

Asystent na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, wykładowca przedmiotu: praktyka pedagogiczna w zespole instrumentów szkolnych oraz współprowadząca następujących przedmiotów: Chór Feichtinum, Chór Kameralny Senza Rigore, Chór im. Stanisława Krukowskiego, Orkiestra Smyczkowa i Emisja Głosu.

Kierownik artystyczny Chóru Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu; z Chórem zdobyła: Grand Prix i Nagrodę za najlepiej wykonany utwór renesansowy na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Ohrid w Macedonii w 2014 roku, II miejsce na Wrocławskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Vratislavia Sacra w 2015 roku, Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Prevezie w Grecji w 2015 roku, 1 miejsce w kategorii muzyka sakralna, 2 miejsce w kategorii muzyka ludowa oraz nagrodę za najlepszą interpretację utworu obowiązkowego na Międzynarodowym Konkursie Chórów we Freamunde w Portugalii w 2016 roku, 4 Złote Dyplomy w kategoriach: muzyka sakralna, muzyka ludowa, muzyka rozrywkowa i utwór Pau Casalsa oraz 1 miejsce w kategorii muzyka rozrywkowa i muzyka Pau Casalsa na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Lloret del Mar i Barcelonie w Hiszpanii w 2017 roku, 2 Srebrne Pasma w kategorii chóry mieszane oraz muzyka sakralna na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini we Włoszech w 2018 roku oraz 2 miejsce w kategorii chórów mieszanych i nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór współczesny na Międzynarodowym Konkursie Music and Sea w Paralii w Grecji w 2019 roku. Nagrała płytę I see Choir w 2017 roku.

W marcu 2012 roku zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę za najlepszą pracę metodyczną z chórem na XIV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu. W maju 2015 roku uzyskała nagrodę dla Najlepszego Dyrygenta Wrocławskiego Międzynarodowego Konkursu Vratislavia Sacra, a także Nagrodę Śląskiego Towarzystwa Muzycznego. W grudniu 2016 została Finalistką VII Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W stronę polifonii oraz zdobyła Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Konsul Honorową Republiki Włoskiej Monikę Kwiatosz - za najlepszą interpretację utworu inspirowanego poezją włoską.

Współpracowała:

  • w roli śpiewaka z: Chórem Narodowego Forum Muzyki, Chórem Festiwalowym Wratislavia Cantans, Chórem Polskiego Radia w Krakowie;
  • w roli dyrygenta-asystenta z Polskim Narodowym Chórem Młodzieżowym;
  • w roli konsultanta wokalnego z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu.

Doskonali swoje umiejętności muzyczne na kursach, seminariach i warsztatach dyrygenckich oraz wokalnych. Uczestniczyła jak członek jury: w Dolnośląskich Przeglądach Kultury Młodych Przekręt, w XV Prezentacjach Wokalno-Muzycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Marzenia, a także w Międzynarodowym Konkursie Chórów w Ohrid w Macedonii.

Kontakt: magdalena.wojtas@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE