mgr Michał Kanafa

mgr Michał Kanafa

Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalności: Edukacja muzyczna i Prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych) w klasie dyrygowania prof. Haliny Bobrowicz.

Od 2019 roku pracuje na macierzystym wydziale, prowadząc zajęcia z kształcenia słuchu, zespołu instrumentów szkolnych, a także współpracując z innymi pedagogami na zajęciach z dyrygowania oraz w Orkiestrze Smyczkowej Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, której kierownikiem artystycznym jest prof. dr hab. Helena Tomaszek-Plewa.

Od 2020 roku prowadzi także orkiestrę, kwartet smyczkowy i zajęcia zespołu wokalnego dla starszej grupy chłopięcej w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu.

W latach 2016-2020 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Zespole Wokalnym „Rondo” (kier. art. dr hab. Małgorzata Podzielny), śpiewając na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, a także zdobywając nagrody.

W latach 2014-2019 roku brał także udział jako śpiewak w sesjach Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego (kier. art. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny), gdzie kształcił swoje umiejętności wokalne.

W 2018 roku zdobył wyróżnienie oraz dwie nagrody specjalne: za najlepszą interpretację Pieśni Kurpiowskiej Karola Szymanowskiego oraz za najlepszą pracę metodyczną nad techniką wokalną zespołu chóralnego podczas XVII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.

Kontakt: michal.kanafa@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE