Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Zenona Brzewskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem profesorów: Ireny Dubiskiej, Jean Fournier, Wolfganga Marschnera, Olega Krysy, Renato de Barbieri oraz Zachara Brona.

Jest laureatem Festiwalu Młodych Skrzypków w Lublinie a także Konkursu Muzyki Kameralnej im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. Był członkiem Polskiej Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Sinfonia Varsovia. Z zespołami tymi dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych. Uczestniczył także w światowym tournée Menuhin Festival Orchestra, pod dyrekcją sir Yehudi Menuhina. Prowadzi aktywną działalność solistyczną i kameralną.

Koncertował w USA, Francji, Niemczech, Argentynie, Brazylii, Republice Czeskiej, Turcji, Szwajcarii i Korei Południowej. Jako solista występował w Queen Elizabeth Hall w Londynie, Teatro Colon w Buenos Aires, City Hall w Glasgow oraz Spivey Hall w Atlancie. W kręgu artystycznych zainteresowań Jarosława Pietrzaka znajduje się także muzyka współczesna. W swoim dorobku ma płytę Polish Violin Duos, nagraną wspólnie ze skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem. Od roku 2010 koncertuje z pianistką Julitą Przybylską-Nowak, tworząc zespół Art Chamber Duo oraz Art Chamber Ensemble.

Jarosław Pietrzak prowadzi także bogatą działalność pedagogiczną. Był wykładowcą mistrzowskich kursów w Hacettepe University w Ankarze, Uniwersytecie Muzycznym w Daejeon w Korei Południowej, Uniwersytecie Sztuki w Ostrawie ( Republika Czeska ) oraz na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu w Splicie (Chorwacja). Jest profesorem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne Jarosława Pietrzaka zostały uhonorowane Brązowym Krzyżem Zasługi (2012) oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi (2018).

Strona nie istnieje
Na tej stronie nie ma jeszcze żadnych informacji lub żadne informacje nie spełniają wybranych przez Ciebie kryteriów. Spróbuj ponownie lub skorzystaj z menu, aby odnaleźć interesujące Cię informacje.
Certyfikat MusiQuE