Po swoim solowym debiucie z Filharmonikami Wiedeńskimi pod batutą Christopha von Dohnanyi, Florin Croitoru został uznany przez austriacką prasę za "fenomenalnego solistę" (O.O.Nachrichten - Linz), który opanował "perfekcyjną technikę" (Neue Kronen Zeitung - Wiedeń). Występował w wielu krajach Europy, Azji, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Zdobył również 11 nagród w międzynarodowych konkursach muzycznych, w tym w 1992 r. pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Fritz Kreisler" w Wiedniu w Austrii. Na swoim koncie ma również wiele wydawnictw płytowych, a także transmisje na żywo lub nagrania z amerykańskich, węgierskich, włoskich, francuskich, austriackich, japońskich, irlandzkich, islandzkich, szwedzkich, polskich, norweskich, brytyjskich i rumuńskich stacji radiowych i telewizyjnych. 

Ukończył Akademię Muzyczną w Bukareszcie. Jego profesorami skrzypiec byli (w porządku chronologicznym): Ionel Nistor, Cristina Ardelean, Mihai Constantinescu, Valeriu Rogacev, Modest Iftinchi, Stefan Gheorghiu, Eduard Schmieder i Victor Danchenko. 

Jego repertuar i nagrania obejmują większość koncertów skrzypcowych, od barokowych po współczesne, a także kilka rzadkich programów recitalowych, takich jak: "Paganini's  24 Caprices for solo violin", "Fritz Kreisler - The Complete Works", "The Virtuoso  Violin", "Florin Croitoru plays own transcriptions and original compositions". W 2013 roku opublikował dwie światowe premiery: transkrypcje utworów fortepianowych na skrzypce solo, wykonane na podstawie jednych z najpiękniejszych i najtrudniejszych utworów wirtuozowskich, jakie kiedykolwiek napisano na fortepian (www.maximpublishinghouse.webs.com).
Kiedy nie koncertuje na arenie międzynarodowej, prof. Croitoru spędza czas w swoim rodzinnym kraju, stosując w praktyce nową metodę nauczania gry na skrzypcach, którą rozwinął w swojej rozprawie doktorskiej (badania zakończone w 2003 r.). Obecnie wielu jego uczniów jest laureatami różnych krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. 
Poza występami solowymi i prowadzeniem mistrzowskich kursów skrzypcowych, prof. Croitoru jest regularnie zapraszany na całym świecie jako członek jury Międzynarodowych Konkursów Muzycznych. Od 1999 roku wykłada na Narodowym Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie. 

Strona nie istnieje
Na tej stronie nie ma jeszcze żadnych informacji lub żadne informacje nie spełniają wybranych przez Ciebie kryteriów. Spróbuj ponownie lub skorzystaj z menu, aby odnaleźć interesujące Cię informacje.
Certyfikat MusiQuE