Szanowni Państwo,
Drodzy Kandydaci,

wrocławska Akademia Muzyczna łączy zindywidualizowany profil kształcenia z wszechstronnością. Oznacza to, że profesjonalne wykształcenie muzyczne spełniające postulat maksymalnego rozwoju potencjału każdego studenta mogą zdobyć w naszej Uczelni adepci wielu różnych specjalności muzycznych.

Proponujemy studia I i II stopnia w ponad pięćdziesięciu zakresach w ramach siedmiu kierunków, kształcenie w Szkole Doktorskiej oraz na studiach podyplomowych. W tej niezwykle bogatej palecie odnajdą Państwo atrakcyjne propozycje studiowania dla instrumentalistów, wokalistów i dyrygentów, dla osób zainteresowanych twórczością kompozytorską, dla przyszłych badaczy, zainteresowanych teorią muzyki, dla osób odnajdujących swoje powołanie w pracy pedagogicznej, animacyjnej lub w sferze muzyki kościelnej, a także dla tych, którzy pragną zgłębiać terapeutyczne walory muzyki. Nasze programy kształcenia dotyczą różnych muzycznych obszarów – od muzyki dawnej po jazz, a każda forma kształcenia otwiera szerokie perspektywy zawodowe. Najlepszym tego dowodem są kariery i sukcesy wielu pokoleń studentów i absolwentów naszej Uczelni, występujących na najbardziej prestiżowych estradach Europy i świata, zdobywających laury znaczących konkursów międzynarodowych i znakomicie realizujących założone cele w rozmaitych muzycznych aktywnościach.

System pracy podczas studiów we wrocławskiej Akademii Muzycznej obejmuje nie tylko dydaktykę, ale także aktywny udział w różnorodnych działaniach artystycznych i naukowych. Studenci mają liczne okazje do prezentowania nabywanych umiejętności na estradzie koncertowej, występując solo i w formacjach zespołowych – orkiestrach, chórach i zespołach kameralnych. Są inspirowani do prezentowania wyników własnych badań podczas konferencji naukowych i do ich publikowania oraz do uczestniczenia w projektach integrujących różne ośrodki akademickie. Działania te, w połączeniu z elastycznymi programami studiów, w których 30% zajęć stanowią przedmioty fakultatywne, samodzielnie dobierane przez studentów, pozwalają każdemu w sposób twórczy modelować własną ścieżkę kształcenia. Można ją uzupełnić zaangażowaniem w prace licznych kół naukowych, a także włączyć się w inne działania proponowane w ramach prężnej aktywności samorządu studentów.

Atutem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego jest także jej siedziba. Działamy w funkcjonalnym kampusie, na który składa się sześć budynków zapewniających nowocześnie wyposażone przestrzenie dla prowadzenia działalności dydaktycznej, artystycznej i naukowej, pracownie specjalistyczne, przestrzenie do pracy własnej studentów, a także strefy relaksu; w naszym kampusie mamy studia nagrań z najnowocześniejszą aparaturą, Studio Kompozycji Komputerowej, ale przede wszystkim dysponujemy kilkoma salami koncertowymi, a nawet miejscami, w których organizujemy koncerty plenerowe. W cieplejszych porach roku ulubionym miejscem spędzania wolnych chwil jest urokliwe, pełne zieleni patio.

Wyjątkowości studiom w naszej Akademii nadaje też samo miejsce. Frapujące, przeszło 1000-letnie wielonarodowe dzieje Wrocławia uczyniły z niego miasto o niezwykłym charakterze, nie bez powodu nazywane Miastem Spotkań i noszące dumne miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Usytuowanie okazałego kampusu naszej Uczelni w samym jego centrum, w bliskim sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki, Opery Wrocławskiej, wrocławskiego Rynku oraz niezliczonych innych ciekawych i pięknych miejsc – stwarza naszym studentom dodatkowe możliwości i dodaje barw ich akademickiemu życiu, które dzielą z kolegami z 24 innych wrocławskich wyższych uczelni. Jeśli więc obok możliwości jak najpełniejszego rozwoju własnego potencjału poszukują Państwo także niepowtarzalnej atmosfery studiowania, to wrocławska Akademia Muzyczna będzie znakomitym wyborem.

Wszystkich Państwa gorąco zachęcam do podjęcia studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wierząc, że jest to świetna inwestycja we własną przyszłość dla każdego, kto w sztuce muzycznej widzi swoje życiowe powołanie. Do zobaczenia we wrocławskiej Akademii Muzycznej.
 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
prof. dr hab. Krystian Kiełb
Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Certyfikat MusiQuE