Uczestnicy pierwszego etapu IX Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej  ''W STRONĘ POLIFONII'' wyłonieni!

Z wielką radością informujemy, że komisja złożona z członków Katedry Chóralistyki i Prowadzenia Zespołów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wyłoniła uczestników pierwszego etapu IX Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej ''W STRONĘ POLIFONII''. W związku z ogromnym zainteresowaniem, komisja utworzyła również listę rezerwową uczestników. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie artystycznej rywalizacji.

Protest Rektorów uczelni artystycznych

W związku z pogłębiającym się niedofinansowaniem uczelni artystycznych, Rektorzy uczelni artystycznych działających w naszym kraju, zgromadzeni na posiedzeniu plenarnym Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych, które odbywało się w dniach 14-15 września 2022 r. w Warszawie, jednomyślnie podjęli uchwałę o następującej treści:…

Przesłuchania do EUYO 2023

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, powracają przesłuchania do European Union Youth Orchestra (EUYO), skupiającej młodych muzyków – obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej w wieku 16 – 26 lat. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 października tego roku. 

Ruszył nabór do programu stypendialnego dla młodych twórców ,,Młoda Polska 2023’’.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków do XX edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla młodych twórców ,,Młoda Polska 2023’’.

Wnioski o przyznanie stypendium, wraz z załącznikami, należy składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Systemu Obsługi Programów Narodowego Centrum Kultury do 31 października 2022 roku.

Stypendia Rządu Szwajcarskiego

Studenci kierunków artystycznych i młodzi artyści urodzeni po 31 grudnia 1987 roku mogą ubiegać się o stypendia Rządu Szwajcarskiego na rok 2023/2024. Wnioski przyjmowane są od 1 września do 16 listopada br.

Certyfikat MusiQuE