Wrocławskie Spotkania Muzyczne - recital Krzysztofa Karpety

Katedra Instrumentów Smyczkowych zaprasza na kolejny recital online w ramach Wrocławskich Spotkań Muzycznych, który odbędzie się 19 maja o godz. 10.00. Tym razem na kanale YouTube AMKL emitowane zostanie nagranie improwizacji na temat ukraińskiej pieśni ludowej Czerwona Kalina w wykonaniu wiolonczelisty i pedagoga naszej uczelni, Krzysztofa Karpety.

Koncert Akademickiej Orkiestry Symfonicznej

20 maja zapraszamy do Sali Koncertowej AMKL na koncert Akademickiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Adama Banaszaka. Jako soliści wystąpią: Jan Styczyński – klarnet, Anna Wąsik – wiolonczela, Noemi Hańczyk – harfa, Piotr Alexewicz – fortepian.

"Muzyka kościelna – przestrzeń niezbadana?"

Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne Muzyki Kościelnej i Organowej zaprasza na I Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową „Muzyka kościelna – przestrzeń niezbadana?”, która odbędzie się 23 maja 2022 r. za pośrednictwem platformy MS Teams. Zgłoszenia udziału biernego w Konferencji należy dokonać do 20 maja br.

Wyniki naboru do 4. edycji Programu FAST

Niezmiernie miło nam poinformować, że Koło Artystyczno-Naukowe Instrumentów Dętych Drewnianych, Koło Artystyczno-Naukowe Nowych Mediów oraz Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii zostały beneficjentami programu FAST. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 79 projektów, a nagrodzonych zostało 37 projektów.

Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie

"Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie” to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP. Serdecznie zapraszamy studentów do udziału w szkoleniach, webinariach i warsztatach organizowanych przez uczelniane Biura Karier. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16-20 maja 2022 roku.

I edycja stypendium solidarnościowego

Ruszył nabór do I edycji nowego stypendium solidarnościowego, przeznaczonego dla studentów i doktorantów studiujących na wrocławskich uczelniach, którzy angażują się w działania na rzecz wolności obywatelskich oraz przemian demokratycznych w Europie i na świecie. Wnioski przyjmowane będą w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi do 24 maja br.

Ruszyła XI edycja programu MOZART

17 marca rozpoczęła się kolejna edycja programu Prezydenta Miasta Wrocławia organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Program ma za zadanie wspierać partnerstwa naukowo-biznesowe, które mają pomysł na wspólny projekt. Nabór wniosków potrwa do 15 czerwca br.

Certyfikat MusiQuE