Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

Rektorzy wrocławskich uczelni publicznych serdecznie zapraszają na transmisję Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w dniu 30 września 2021 roku o godz. 15.00. Transmisję z uroczystości odbywającej się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego będzie można obejrzeć na stronach uczelni KRUWiO.

Nowe Zarządzenia Rektora AMKL

Zachęcamy do zapoznania się z treścią nowych Zarządzeń JM Rektora prof. dra hab. Krystiana Kiełba dotyczących m.in. określenia zasad przebywania na terenie AMKL i korzystania z jej infrastruktury, zasad prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz trybu prowadzenia zajęć dydaktycznych w AMKL, w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii w roku akademickim 2021/2022.


 

Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniu 17 września br. rozpocznie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zachęcamy do zapoznania się z programem Festiwalu oraz ofertą koncertów i wykładów online przygotowaną przez naszą Uczelnię.

Dolnośląski Kurs Wokalny

Data publikacji: 3 sierpnia 2021

W tegorocznej edycji Dolnośląskiego Kursu Wokalnego absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia mogą wziąć udział w 45. Kursie Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej oraz Wrześniowym Kursie Wokalnym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Nie żyje Maestra Teresa Żylis-Gara

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Maestry Teresy Żylis-Gara, znakomitej, światowej sławy sopranistki i wspaniałego pedagoga. Maestra wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie we Wrocławiu, a w uznaniu Jej wybitnego wkładu w rozwój światowej wokalistyki otrzymała w 2003 roku od naszej Uczelni tytuł doktora honoris causa.

Europejskie Forum Saksofonowe 2021

Od 28 sierpnia br. trwają lekcje mistrzowskie, koncerty i wykłady w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego. Większość wydarzeń w ramach Forum odbywa się w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. AMKL będzie gospodarzem koncertu finałowego, który odbędzie się 16 października online.

Certyfikat MusiQuE