"Żywioły. Wieczór choreografów" z muzyką studentów AMKL

20 stycznia 2023 r. o godz. 19.00, w ramach projektu Opera Młodych, w Operze Wrocławskiej odbyła się premiera baletowa "Żywioły. Wieczór choreografów". Wydarzenie organizowane było we współpracy z młodymi kompozytorami AMKL, którzy stworzyli muzykę do układów tanecznych: Aliną Dzięcioł, Darią Kuziak, Tymoteuszem Lasikiem, Maciejem Powierżą, Małgorzatą Szandrach oraz Agatą Zemlą.

Uroczysty koncert z okazji rocznicy inauguracji organów Englera

Uroczysty koncert z okazji rocznicy inauguracji organów Englera to kolejna możliwość posłuchania tego niezwykłego instrumentu. Dziś o godz 18.00 zapraszamy do bazyliki św. Elżbiety we Wrocławiu na wydarzenie, objęte patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, Rektora AMKL prof. dra hab. Krystiana Kiełba oraz ks. prałata płk. Janusza Radzika.

"Random Check 4 Druga natura"

"Random Check 4 Druga natura" to kolejna edycja międzyuczelnianego projektu multimedialnego, w którym udział biorą studenci, doktoranci oraz dydaktycy wrocławskich uczelni artystycznych: Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W tej odsłonie projekt zostanie zaprezentowany jako instalacja multimedialna składająca się z dziesięciu odrębnych kompozycji audiowizualnych.

Nowości Wydawnictwa AMKL

Oddajemy w ręce czytelników nowe publikacje Wydawnictwa AMKL: trzeci tom serii Psalate Synetos zatytułowany "Między formacją a improwizacją" pod redakcją Marty Kierskiej-Witczak, Dariusza Galewskiego i Tomasza Głuchowskiego oraz "Antyfony na komunię na chór męski i organy" autorstwa Tomasza Kulikowskiego.

Sklep Wydawnictwa AMKL

Miło nam poinformować, że po przerwie sklep Wydawnictwa AMKL wznawia swoją działalność. Zachęcamy do zapoznania się z jego ofertą – zarówno ze stałymi pozycjami jaki i proponowanymi nowościami.

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2022/2023 przyznane!

Miło nam poinformować, że laureatami stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2022/2023 zostali: Sara Dragan, Piotr Alexewicz oraz Paweł Horodyski. Uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego studentom uczelni artystycznych odbyło się w dniu 29 listopada 2022 r., o godz. 12.00 w Sali Balowej na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Serdecznie gratulujemy!

III Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej

Trwa nabór do III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, adresowanego do muzyków z całego świata, bez limitu wieku, w dwóch kategoriach wykonawczych: Pianiści i Zespoły kameralne (zespoły instrumentalne od 2 do 6 osób). Zgłoszenia należy przesłać do 15 lutego 2023 roku.

Certyfikat MusiQuE