dr hab. Sebastian Ładyżyński

dr hab. Sebastian Ładyżyński

Kompozytor. Urodzony w 1985 r. we Wrocławiu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Szkole Filmowej w Łodzi, a także Studiów Mistrzowskich w King's College w Londynie. W roku 2012 oraz 2015 był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2014 otrzymał tytuł doktora sztuki z kompozycji we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Od 2015 pełni funkcję Kierownika Pracowni Muzyki Teatralnej i Filmowej w rodzimej uczelni.

Jest laureatem konkursów kompozytorskich i filmowych, a muzyka do form wizualnych skomponowana przez niego była prezentowana w kilkunastu krajach na czterech kontynentach (Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Francja, Grecja, Białoruś, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Serbia, Rumunia, Rosja, Japonia, Gruzja, Brazylia, Australia).

Stworzył muzykę do spektakli teatralnych: Teatru Lalek we Wrocławiu, Teatru Maska w Rzeszowie, Teatru Lalek i Aktora w Wałbrzychu, Zdrojowego Teatru w Jeleniej Górze-Cieplicach, Teatru No Kakabus w Pradze, a także podczas studiów wielu spektakli Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej filia we Wrocławiu. Był aranżerem muzyki w filmie Waldemara Krzystka 80 milionów i w produkcjach telewizyjnych. 

Oprócz kompozycji zrealizował kilkadziesiąt nagrań do sztuk teatralnych, filmu, a także muzyki użytkowej, kilkukrotnie uwieńczonych wydaniem w formie CD.

Strona internetowa kompozytora: www.ladyzynski.com

Kontakt: sebastian.ladyzynski@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE