dr Jarosław Podsiadlik

dr Jarosław Podsiadlik 

Klarnecista, kameralista i pedagog.

Wykładowca w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w stopniu doktora.
Solista Filharmonii im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze oraz Morphing Chamber Orchestra w Wiedniu, z którymi koncertował również jako solista m.in. w Polsce, Austrii i Chorwacji.

Ukończył z wyróżnieniem studia we wrocławskiej Akademii Muzycznej (prof. M. Stachura) oraz mistrzowskie studia podyplomowe w Konserwatorium Muzycznym w Wiedniu (prof. R. Salander)

Współpracował z wieloma orkiestrami występując pod batutą tak znakomitych dyrygentów jak m.in: Daniel Barenoim, Yakov Kreizberg, Larry Livingstone, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin, Kurt Masur, Krzysztof Penderecki, Dmitry Shishkin, Georijs Osokins.

Jest również współzałożycielem i członkiem tria stroikowego Reed Connection (www.reedconnection.eu) powstałego z inicjatywy solistów Filharmonii Zielonogórskiej. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji jak również muzyki do produkcji filmowych i telewizyjnych.

Jarosław Podsiadlik prowadzi ożywioną działalność koncertową występując jako solista i kameralista w Europie, Japonii i USA, a entuzjazm z jakim podchodzi do muzyki powoduje, że z każdym występem zwiększa się doza pozytywnej energii, która udziela się publiczności jak również samemu wykonawcy.

www.reedconnection.eu

Kontakt: jaroslaw.podsiadlik@amkl.edu.pl

foto: Wojciech Grzędziński

Certyfikat MusiQuE