dr Katarzyna Dziewiątkowska

dr Katarzyna Dziewiątkowska 

Kompozytorka, wokalistka i teoretyk muzyki. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku pięciu lat uczęszczając na lekcje fortepianu do Marii Natanson. W roku 2010 ukończyła z wyróżnieniem studia II stopnia w zakresie kompozycji pod kierunkiem Krystiana Kiełba oraz Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) i Zbigniewa Karneckiego (kompozycja teatralna i filmowa) w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2011 roku ukończyła studia II stopnia w zakresie teorii muzyki pod kierunkiem Krystiana Kiełba, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 2014 roku uzyskała stopień doktora sztuki w zakresie kompozycji. Od 2023 pracuje na stanowisku adiunkta w rodzimej uczelni muzycznej. Jest członkiem m.in. Związku Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS czy STOART.

Jej utwory były wykonywane na festiwalach takich jak m.in. Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, Warszawska Jesień, Sound Screen Festiwal, Gwiazdy Promują, Muzyka Epok oraz licznych koncertach w Polsce i zagranicą. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz projektów kompozytorskich. Przedstawienia teatralne z jej muzyką były wystawiane na deskach teatrów na terenie całej Polski. W kręgu największych zainteresowań Katarzyny Dziewiątkowskiej leży muzyka wokalno-instrumentalna, liturgiczna, filmowa i teatralna oraz wpisująca się w nurt sztuki synkretycznej. Zamiłowania badawcze Katarzyna Dziewiątkowskiej z zakresu teorii muzyki dotyczą w szczególności muzyki wokalnej oraz teatralnej i filmowej. W latach 2004-2007 uczyła się śpiewu klasycznego w klasie Bogdana Makala. Jako wokalistka dokonała wielu prawykonań i wykonań utworów kompozytorów młodego pokolenia.

Katarzyna Dziewiątkowska ma bogate doświadczenie w zakresie muzyki popularnej, którą wykonuje od najmłodszych lat. Jako wokalistka, kompozytor, aranżer i producent uczestniczyła w licznych produkcjach realizowanych dla stacji telewizyjnych takich jak TVP2, TVN, Polsat, TVP Rozrywka i TVP Kultura oraz dokonała licznych nagrań, które znalazły się na albumach wydanych przez Universal Music Polska, Pomaton EMI, MTJ czy Luna Music. Koncertowała na największych scenach Polski oraz w USA, Kanadzie, Anglii, Niemczech i Litwie.

 

Kontakt: katarzyna.dziewiatkowska@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE