dr Piotr Bugaj

dr Piotr Bugaj

Ukończył studia z wyróżnieniem na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho.

Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (I nagroda w 1996 roku), finalista Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Gdańsku (1996), uczestnik Międzynarodowego Konkursu Praska Wiosna (1997). Pracę w orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej rozpoczął w roku 1996.

W latach 1999-2001 był pierwszym trębaczem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą odbył wiele zagranicznych tournée, występując z wybitnymi dyrygentami i solistami oraz uczestnicząc w licznych nagraniach. Od 2002 roku jest solistą orkiestry Filharmonii Wrocławskiej. Jest również nauczycielem gry na trąbce w PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie w roku 2016 uzyskał stopień doktora sztuki.

Korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia muzyka orkiestrowego, prowadzi również Orkiestrę Dętą w PSM II st. we Wrocławiu, a także Orkiestrę Dętą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 

Kontakt: piotr.bugaj@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE