dr Przemysław Jarosz

dr Przemysław Jarosz

Perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej (Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Krystyna Stańko) występując na większości polskich festiwali jazzowych.

Od 2005 r. prowadzi autorskie trio Yarosh Organ Trio, które współtworzy wraz z Tomaszem Pruchnickim (saksofon) oraz Kajetanem Galasem (organy Hammonda B3). Zespół zadebiutował nagraniem płyty w 2016 r. a kolejny krążek, nagrany wraz z wokalistką Katarzyną Mirowską („Alteracje”) pojawił się w 2018 r. Wydanie kolejnego albumu, nagranego z pianistą Dominikiem Wanią planowane jest na wiosnę 2021 r.

Od 2005 r. kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wybrana dyskografia ostatnich lat:

2012 - Piotr Baron Quintet - "Jazz na Hrade"
2013 - Dominik Bukowski Group - "Simple Words”
2013 - Maciej Fortuna - „Jazz from Poland, vol.1”
2014 - Krystyna Stańko - „Snik”
2016 - Yarosh Organ Trio - "Yarosh Organ Trio”
2017 - Improvision Quartet  - „Free Folk Jazz”
2018 - Yarosh Organ Trio, feat. Katarzyna Mirowska - „Alterakcje”
2018 - Wojciech Staroniewicz, feat. Erik Johannesen - „North Park”
2019 - The Sound Pack - „On Air”

Kontakt: przemyslaw.jarosz@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE