mgr Joanna Kołodziejska

mgr Joanna Kołodziejska

Teoretyk muzyki, absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2017, dyplom z wyróżnieniem) i podyplomowych studiów na kierunku Muzyka w Mediach w Collegium Civitas (2018). Obecnie jest doktorantką w zakresie specjalności teoria muzyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (promotor: dr hab. Marcin Trzęsiok, prof. AM).

W swojej pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na związkach muzyki z mediami, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorskiej na potrzeby radia – m.in. muzyka w słuchowisku radiowym, opery i oratoria radiowe. Dotychczas jej artykuły naukowe ukazały się w publikacjach AMKL, Uniwersytetu Szczecińskiego, czasopismach Edukacja Muzyczna i Scontri. Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Krakowie oraz Szczecinie.

Prowadzi działalność publicystyczną i prelegencką – od 2019 roku jest stałą recenzentką czasopisma Ruch Muzyczny. Jej artykuły publikowane były również w „Muzyce w Mieście”, MEAKULTURZE. Od czasu studiów współpracuje z redakcją Akademickiego Radia Luz działającego przy Politechnice Wrocławskiej. Prowadziła liczne koncerty, m.in dla Dolnośląskich Salonów Muzycznych i Dolnośląskiego Towarzystwa im Fryderyka Chopina we Wrocławiu.

Od 2017 roku wykłada w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, prowadząc przedmioty takie jak: krytyka i prelekcja, publicystyka muzyczna, muzyka i media. Pracowała również jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych w: PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku, SM II st. w Bystrzycy Kłodzkiej. GSM I st. im. E. Kajdasza w Trzebnicy,  OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

 

 

Certyfikat MusiQuE