mgr Małgorzata Klisowska-Pachołek

mgr Małgorzata Klisowska-Pachołek

Urodzona we Wrocławiu, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę  Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie fletu Cezarego Traczewskiego. Następnie odbyła studia we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie fletu prof. Jerzego Mrozika. W roku 2006 ukończyła studia podyplomowe w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen Institut für Alte Musik w zakresie gry na fletach historycznych, pod kierunkiem prof. Linde Brunmayr-Tutz. Swoje umiejętności doskonaliła także na kursach mistrzowskich u Phillippe Bernolda, Miriam Nastasi, Petera-Lukasa Grafa, Kate Clark, Barta van Oorta i Christiana Boysena. W swoim bogatym dorobku ma wiele projektów koncertowych oraz nagrań m.in. dla niemieckiej rozgłośni SWR. Jako solistka koncertowała w Staats Oper Berlin.

Małgorzata Klisowska jest współzałożycielką zespołów Ars Concordiae oraz Ammonit Quartett, z którym zdobyła wyróżnienie na Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej w Stuttgarcie. Od 2006 związana jest z Wrocławską Orkiestrą Barokową, z którą nagrała wiele płyt i występowała na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Flecistka współpracuje z takimi  zespołami i orkiestrami, jak: Il Giardino Armonico, Arte dei Suonatori, Famd, Ad Fontes, Mitteleuropäische Barock Orchester Rovereto oraz Capella Cracoviensis.

Od 2001 roku prowadzi również działalność dydaktyczną jako nauczyciel fletu współczesnego oraz fletu traverso w Zespole Szkół nr 9 oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Kontakt: malgorzata.klisowska-pacholek@amkl.edu.pl

Certyfikat MusiQuE