Ogłoszono rekrutację na wolne stanowiska dla muzyków w orkiestrach wojskowych w 10 miastach Polski. Etaty czekają na muzyków w specjalnosciach: flet, saksofon altowy i tenorowy, tuba, waltornia, trąbka, sakshorn, puzon, perkusja, klarnet.

Termin zgłoszeń mija 16 czerwca 2023 r.

Wymagane wykształcenie:

- ukończenie szkoły muzycznej II stopnia (równorzędnej) w zakresie gry na instrumencie muzycznym

Preferowane dodatkowe:

- wyższe wykształcenie muzyczne w zakresie gry na instrumencie muzycznym.

Termin składania wniosków do Dyrektora Departamentu Kadr, za pośrednictwem właściwego ze względu na zameldowanie Wojskowego Centrum Rekrutacji, do 16.06.2023 r.

Postępowanie rekrutacyjne: 07-09.08.2023 r.

Limit miejsc: 52D – 20

Termin szkolenia: 04.09.2023 r. – 29.02.2024 r.

rozpoczęcie szkolenia: 04.09.2023 r.

szkolenie podstawowe: 04.09 – 30.09.2023 r.

przysięga wojskowa: 30.09.2023 r.

kształcenie bazowe: 02.10.2023 r. – 04.01.2024 r.

kształcenie specjalistyczne: 02.10 – 23.02.2023 r.

praktyki : 12 - 25.01.2024 r.

egzamin na podoficera i przygotowanie do promocji: 13-22.02.2024 r.

promocja na pierwszy stopień podoficerski: 23.02.2024 r.

Postępowanie rekrutacyjne do Szkoły odbywać się będzie w dwóch etapach:

I ETAP

1) sprawdzian sprawności fizycznej;

II ETAP

1)   analiza ocen na świadectwie ukończenia szkoły średniej.

Ocenie nie podlegają świadectwa osób będących absolwentami studiów licencjackich lub  magisterskich w zakresie instrumentalnym z wynikiem co najmniej dobrym z przedmiotu głównego. Osoby te obligatoryjnie otrzymują najwyższa liczbę punktów z analizy ocen.

2)   rozmowa kwalifikacyjna, w ramach której odbywa się przesłuchanie z umiejętności gry na instrumencie muzycznym.

Rozmowa kwalifikacyjna składa się zasadniczo z dwóch części:

w części technicznej przesłuchania z umiejętności gry na instrumencie muzycznym, osoba przystępująca do egzaminu wykonuje wylosowane dwie gamy, jedną durową i jedną molową wraz z pasażami oraz fragment wybranego przez komisję utworu solowego lub partii utworu orkiestrowego
a Vista;

w części koncertowej przesłuchania z umiejętności gry na instrumencie muzycznym, osoba przystępująca wykonuje bez akompaniamentu przygotowane przez siebie dwie, kontrastujące ze sobą pod względem problematyki wykonawczej utworu cyklicznego (koncertu, sonat) oraz fragment utworu dowolnego;

 

Miejsce stawiennictwa: Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych, Poznań, ul. Wojska Polskiego 86 – biuro przepustek.

 

WAŻNE:

- kandydaci z orzeczeniem RWKL lub Poradni Psychologicznej stwierdzającym niezdolność do zawodowej służby wojskowej nie zostaną dopuszczeni do egzaminu wstępnego.

 

Wymagania oraz niezbędne dokumenty dla kandydatów:

Wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej pełnionej w kształcie kształcenia. (wzór kwestionariusza w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia
29 kwietnia 2022 r. w sprawie zgłaszania się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz uprawnień i kwalifikacji szczególnie przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

Inne dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie, kwalifikacje lub umiejętności.

Informacja o osobie z Krajowego Rejestru Karnego, wystawiona z datą nie wcześniejszą niż 30 dni przed dniem rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego;

Świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Życiorys.

Opłata rekrutacyjna (w imiennym zawiadomieniu kandydat otrzyma informację o wysokości opłaty rekrutacyjnej, numerze rachunku bankowego, na który opłata rekrutacyjna ma być dokonana i w jakim terminie).

W przypadku kserokopii dostarczonych dokumentów, przypomina się o dostarczeniu i okazaniu dokumentów w oryginale.

Po otrzymaniu dokumentów osób zainteresowanych pełnieniem służby kandydackiej od Dyrektor Departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej właściwego do spraw kadr Komendant Szkoły Podoficerskiej powiadomi osoby zainteresowane o terminie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, co najmniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem, wysokości opłaty z tytułu egzaminów oraz numerze rachunku bankowego, na który ma być dokonana wpłata. 

Wszyscy kandydaci zobowiązani są do posiadania poświadczenia dokonania opłat egzaminacyjnych w czasie stawiennictwa na egzaminy (z danymi personalnymi kandydata na potwierdzeniu wpłaty). W przypadku dokonania przelewu elektronicznie, kandydat obowiązkowo powinien posiadać potwierdzenie dokonania wpłaty.

W przypadku braku jakiegokolwiek dokumentu zaznaczonego w zawiadomieniu osoba nie zostanie dopuszczona do egzaminu wstępnego.

Szczegóły: spwl.wp.mil.pl

Certyfikat MusiQuE