10 grudnia 2024 roku swoją premięrę miała płyta kwartetu wokalnego The Sound Pack  „Raduj się świecie - Kolędy”. Płyta ukazała się Nakładem Oficyny Wydawniczej PANS w Nysie, przy wsparciu wydawnictwa SJRecords. Płyta została zarejestrowana w Studiu Technik Multimedialnych AMKL. Za realizację nagrania odpowiadał Horacy Rodzeń-Jarosz.
W pracę nad płytą zaangażowani byli między innymi Pedagodzy Wydziału Muzyki Jazzowej AMKL: 

dr hab. Tomasz Pruchnicki, który wykonał partię na saksofonie sopranowym i tenorowym
dr Dominik Gawroński, który wykonał partie na trąbce i flugelhornie
dr Przemysław Jarosz, który wykonał partię perkusji oraz zrealizował nagrania i był odpowiedzialny za ich miks
dr Bartosz Pernal, który jest odpowiedzialny za warstwę aranżacyjną płyty (wraz z dr hab. Tomaszem Pruchnickim)
mgr Katarzyna Mirowska, która wykonała partie wokalne wraz z kwartetem The Sound Pack


dr hab. Tomasz Pruchnicki

W latach 1996-2000 studiuje na Wydziale Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2001 roku otrzymuje dyplom ukończenia studiów na Wydziale Wychowania Muzycznego i rozpoczyna studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w klasie saksofonu Janusza Brycha.
W roku 2005 otrzymuje tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tytuł pracy dyplomowej: Dobór właściwego ustnika w kontekście kształtowania indywidualnego brzmienia w grze na saksofonie.
W roku 2010 otrzymuje stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, specjalność saksofon jazzowy, nadany Uchwałą Rady Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tytuł rozprawy doktorskiej: Elektroniczne przetwarzanie dźwięku narzędziem poszerzającym środki wyrazu saksofonisty i kompozytora realizującego indywidualnie lub z zespołem utwory muzyczne w estetyce jazzowej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

dr Dominik Gawroński

Trębacz, kompozytor, aranżer, lider zespołów oraz muzyk sesyjny urodzony  29 grudnia 1990 r. w Radomiu. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. Im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Małgorzaty Dzikowskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie Roberta Majewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie prof. dr hab. Piotra Wojtasika.
Od 2016 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu. W 2020 roku uzyskał stopień doktora sztuki broniąc dysertacji doktorskiej pt.: Różnorodność kulturowa jako czynnik kształtujący współczesne oblicze jazzu europejskiego na podstawie twórczości wybranych trębaczy.

dr Przemysław Jarosz

Perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej (Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Krystyna Stańko) występując na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2005 r. prowadzi autorskie trio Yarosh Organ Trio, które współtworzy wraz z Tomaszem Pruchnickim (saksofon) oraz Kajetanem Galasem (organy Hammonda B3). Zespół zadebiutował nagraniem płyty w 2016 r. a kolejny krążek, nagrany wraz z wokalistką Katarzyną Mirowską („Alteracje”) pojawił się w 2018 r. Wydanie kolejnego albumu, nagranego z pianistą Dominikiem Wanią planowane jest na wiosnę 2021 r.
Od 2005 r. kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

dr Bartosz Pernal

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. Grzegorza Nagórskiego i odbył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim i w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej u prof. Jerzego Szymaniuka i prof. Andrzeja Zubka. Jest est laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. Grand Prix na XXI Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu wraz z Big Bandem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2016). Występował na wielu festiwalach i scenach muzycznych, m.in. Jazz nad Odrą, Jazztopad, Game Music Festival, Green Town of Jazz, Novum Jazz Festival, Silesian Jazz Festival, Summer Fall Festival, Getxo Jazz Festival, Jazz Hoeilaart i RCK PRO Jazz Festiwal. Jako kompozytor, aranżer i dyrygent prowadzi autorskie projekty regularnie realizując premierowe wykonania zarówno w obsadach orkiestrowych (Bartosz Pernal Orchestra), jak i kameralnych (Bartosz Pernal Sextet i Bartosz Pernal Quartet). W Akademii Muzycznej im. Karola LIpińskiego we Wrocławiu prowadzi klasę puzonu, kompozycji i aranżacji.

mgr Katarzyna Mirowska

Wokalistka jazzowa, kompoztorka, pedagog wokalny. Jest absolwentką wrocławskiej i poznańskiej Akademii Muzycznej. Wykłada wokalistykę jazzową w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w Katedrze Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest również pedagogiem Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych, takich jak: Jazz Fest Brno, Praga Jazz Festival, Košice Jazz Festival, Jazztage Dresden, Hildener Jazztage, Voicemania (Wiedeń), Jazz nad Odrą (Wrocław) i wielu innych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagrów, m.in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.
Prowadzi szeroką działalność warsztatową i pedagogiczną z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć z dziedziny emisji, rehabilitacji głosu oraz metodyki uczenia śpiewu.

By dowiedzieć się więcej o tej świątecznej płycie zachęcamy do odwiedzenia strony wydawnictwa SJRecords

 

 

Galeria

Certyfikat MusiQuE