Sesja popołudniowa - recenzja (29.11)

Drugi etap I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego we Wrocławiu wymagał od uczestników zaprezentowania swoich umiejętności nie tylko jako skrzypków-solistów, ale również w zakresie współpracy z pianistą. W trakcie całego dnia przesłuchań, młodym skrzypkom towarzyszyli znakomici dr hab. Anna Rutkowska-Schock, dr hab. Julita Przybylska-Nowak, dr Joanna Zathey i mgr Michał Francuz, którzy podołali nie lada wyzwaniu i wykonali ogromnych rozmiarów program. W dodatku, występując z różnorodnymi osobowościami muzycznymi. Piszą Ewa Materak, Paulina Zaręba, Anastazja Delebarre-Debay.

Sesja poranna - recenzja (29.11)

W środowy poranek wysłuchaliśmy pierwszych pięciu uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu przesłuchań I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego organizowanego przez naszą Akademię. Dzisiejsze wykonania potwierdziły, że poziom jest bardzo wysoki, a grono skrzypków wyselekcjonowane. Recenzują Natalia Białecka, Agata Dereń, Miłosz Kozak. 

Sesja popołudniowa - recenzja (28.11)

Ostatnia sesja przesłuchań pierwszego etapu I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego organizowanego przez naszą Akademię już za nami. O wykonaniach piszą Anastazja Delebarre-Debay, Paulina Zaręba i Miłosz Kozak.

Sesja poranna - recenzja (28.11)

Podczas wtorkowej, trzeciej tury przesłuchań zaprezentowało się sześciu młodych uczestników. Ich wykonania okazały się zróżnicowane nie tylko pod względem doboru programu, ale również interpretacji. Piszą Natalia Białecka, Agata Dereń, Ewa Materak.

Sesja popołudniowa - recenzja (27.11)

Spośród zaprezentowanych wykonań, wyłoniły się cztery zróżnicowane temperamenty. Narastające napięcie spowodowane zróżnicowaniem sposobów gry nie dawało słuchaczom chwili wytchnienia, zarówno przy spokojniejszych jak i rozbujałych emocjonalnie wykonaniach. Recenzują: Katarzyna Daszkiewicz, Paulina Zaręba, Anastazja Delebarre-Debay.

Sesja poranna - recenzja (27.11)

Za nami poranna sesja inaugurująca przesłuchania I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego organizowanego naszą Uczelnię. O wykonawcach i ich interpretacjach piszą Natalia Białecka, Agata Dereń i Miłosz Kozak.

Certyfikat MusiQuE